Düğünleri zorlaştıran yeni gelenekler

Gönderen: admin 11/01/2019 0 Yorum

Günümüzde düğün yapmak hem masraf hem zorluk demek. İnsanların ekonomik olarak zorlandığı bu günlerde birde gösteriş için yapılan ve insanların seve seve yapmasa bile söve söve yapmaya mecbur bırakıldığı organizasyonlar çıktı. Sosyal medyada resim paylaşmak, çevreye hava atmak uğruna yapılan bu uygulamaların faturasını evli çiftler uzun yıllar kredi borcu olarak ödeselerde artık bu organizasyonlar hayatımızın bir parçası. 

Uçuk fiyatlı düğün salonları, her adımda bir bahşiş, çeyiz kadar pahalı kuaför masrafları derken düğün işkenceye dönüyor.

Bu sitede benimle zıt düşünen bir arkadaşım var. Canımın içi Özlem kardeşim. Ben düğün sahiplerinden yanayım ve kınada davul çalıp düğüne ithal edilen nedimeleri çok saçma buluyorum. Ne gerek var ve neden masraf edilir ki anlamış değilim. Bunu okuduğunda özlem bana kızacak biliyorum ancak ben yinede düşüncemi söyleyim. Düğünleri az masrafla ve sade dostlarınızla yapın, uzun yıllar kredi borcu ödemeyin. Gösterişsiz İslami usullere uygun Türk aile yapısına uygun daha az masraflı kredisiz faizsiz düğünler yapın. Havai fişet attınız "bum" konfeti patlattınız "pat" ve 2 saat sonra düğün bitti bir sürü gereksiz masraf ve borçlar size kaldı. "Tısss"
Bilmem anlatabildim mi? 

Yorum yaz

SİPARİŞ İÇİN BİZİ ARAYIN: 0546 667 08 00